Logo ubytování Goliáš Logo ubytování Goliáš

Goliášem doporučené výlety:

Rozhledna na Vlčí hoře, geologická mapa

Cílem dalšího pěšího výletu, který můžete podniknout přímo od Goliáše, je rozhledna na Vlčí hoře. Projdete po hrázi rybníku Cimrák a hned za ním odbočíte doprava na Köglerovu naučnou stezku, která vás dovede až do cíle 7 km dlouhé trasy. Po cestě se můžete zastavit třeba v kavárně na Křinickém náměstí. Na trase je zřícenina Krásný Buk, kaplička Nejsvětější Trojice na Sněžné, proslulá geologická mapa v Zahradách a studánka Veronika. Rozhledna na Vlčí hoře v roce 2019 oslavila 130 let svého trvání a za dobré viditelnosti poskytuje daleké výhledy až na stolové hory Saského Švýcarska. Z Vlčí hory doporučujeme 2 varianty návratu, buď po červené turistické značce do obce Vlčí Hora, kde je čajovna, kavárna a autobusová zastávka do Krásné Lípy, Nebo můžete sestoupit po žluté k rozcestí Pod Vlčí horou a dál po červené dojít na Křížový vrch a dál do Brtníků, odkud také jezdí autobusy na Krásnou Lípu.

ZAJÍMAVOSTI VÝLETU:

Dům Českého Švýcarska - infocentrum

expozice

Krásný Buk - zbytky hradu

Arboretum Sněžná

Kostel Panny Marie Sněžné

Podstávkové domy - lidová architektura

Geologická mapa Šluknovska v Zahradách

Studánka Veronika - pramen

ČASOVÁ NÁROČNOST VÝLETU:

4 až 5 hodin - dle varianty

MAPA VÝLETU

DOPORUČUJEME

Výhled na Vlčí horu - Šluknovsko

Příjemným místem odpočinku s výhledem na Vlčí horu na trase je kaplička Nejsvětější Trojice ve Sněžné. Odtud můžete udělat krátkou odbočku k poutnímu kostelíku nebo do arboreta.

Podstávkový dům - Šluknovsko

Po cestě můžete obdivovat charakteristickou lidovou architekturu podstávkových domů, což je specialita zejména Děčínska a Saska.

Vlčí hora s rozhlednou na Krásnolipsku.

Výstup k rozhledně na Vlčí hoře není náročný. Pokud byste se rozhodli výlet absolvovat na kolech, můžete si tyto zamknout u čajovny Nobilis Tilia v obci Vlčí Hora.

Rozhledna Vlčí hora - Šluknovsko - České Švýcarsko

Rozhledna na Vlčí hoře poskytuje turistům potěšení z výhledů do krajiny Českého Švýcarska a Šluknovska již 130 let. Vstup je mírně zpoplatněn.

Výhled z rozhledny na Vlčí hoře

Za příznivého počasí uvidíte z Vlčí hory reliéf masivů Českého Švýcarska i stolových hor v Saském Švýcarsku. Na druhou stranu se vám ukáží siluety Lužických a Jizerských hor a část Českého středohoří.

Studánka Veronika pod Vlčí horou.

Studánka Veronika s osvěžující pitnou vodou se nachází na úpatí Vlčí hory. V období výrazného sucha bohužel vysychá.

Křížová hora u Brtníků - České Švýcarsko

Křížová cesta na Křížové hoře u Brtníků z roku 1804 byla v nedávné době opravena.

Křížová cesta na Křížové hoře u Brtníků - České Švýcarsko.

Jedno ze zastavení křížové cesty u Brtníků.
JINÝ VÝLET