Logo ubytování Goliáš Logo ubytování Goliáš

Goliášem doporučené výlety:

Rozhledna Dymník, menhiry a město Rumburk

Z náměstí v Krásné Lípě se vydáte nejprve po zelené turistické trase směrem k železničnímu nádraží, ale na rozcestí s modrou odbočíte po modré doleva. Zhruba po pěti kilometrech značené cesty vedoucí převážně lesem vystoupáte na vrch Dymník s rozhlednou. Rozhledna je otevřena celoročně za dobré viditelnosti. Máte-li průkaz Klubu českých turistů, můžete žádat slevu na vstupném. Pod Dymníkem se nachází seskupení menhirů nazvané Kamenná hvězda. K občerstvení doporučujeme restauraci nacházející se přímo pod rozhlednou. Pak můžete pokračovat po modré trase souběžně s naučnou stezkou „Pod Dymníkem“ do města Rumburk. Zde je velmi pěkné náměstí. Za návštěvu stojí loretánská kaple, prý nejsevernější ve stření Evropě. Celá trasa měří necelých 10 km a lze ji absolvovat i na kolech. K návratu do Krásné Lípy můžete využít autobus nebo vlak.

ZAJÍMAVOSTI VÝLETU:

Rozhledna Dymník

Restaurace Dymník

Menhiry Kamenná hvězda

Naučná stezka Pod Dymníkem

Loretánská kaple

Lužické náměstí - infocentrum

Krížová cesta na Strážném vrchu

Muzeum Rumburk + Šmilovského ulička

ČASOVÁ NÁROČNOST VÝLETU:

6 až 8 hodin (celodenní výlet)

MAPA VÝLETU

DOPORUČUJEME

Rozhledna Dymník

Rozhledna Dymník poskytuje krásný výhled na město Rumburk a východní část Šluknovského výběžku. Za dobré viditelnosti jsou vidět vzdálené hřbety Lužických a Jizerských hor.

Rozhledna Dymník ve Šluknovském výběžku

Rozhledna Dymník je pod správou Klubu českých turistů v Krásné Lípě. Správce rozhledny vám rád poskytne výklad o historii stavby i o výhledech.

Výhled na Rumburk z rozhledny na Dymníku.

Výhled na Rumburk z rozhledny na Dymníku.

Kamenná hvězda - menhiry pod Dymníkem

Na prostranství pod Dymníkem se nachází golfové hřiště a volně přístupné seskupení menhirů nazvané „Kamenná hvězda“.

Lužické náměstí v Rumburku

Lužickému náměstí v Rumburku dominuje Mariánský morový sloup z roku 1681. Na náměstí najdete též restauraci, kavárnu, cukrárnu a městské informační centrum, kde vám rádi doporučí zajímavosti, která stojí za návštěvu.

Loretánská kaple v Rumburku

Největší turistickou atrakcí města Rumburk je nejseverněji umístěná loretánská kaple ve střední Evropě. Ta je umístěna v areálu kapucínského kláštera 400 metrů od náměstí.
JINÝ VÝLET