Logo ubytování Goliáš Logo ubytování Goliáš

Goliášem doporučené výlety:

Sklářské městečko Chřibská a rozhledna na Studenci

K podniknutí 20 km výletu k rozhledně na Studenci je potřeba nejprve autobusem dojet z Krásné Lípy do Chřibské. Toto městečko je známé sklářskou výrobou a lidovou architekturou (hrázděné a podstávkové domy). Z Chřibské se vydáme po zelené turistické trase k lesnímu divadlu a na Chřibský vrch, odkud jsou krásné výhledy do sedla Křížový buk. Tamtéž je naučná stezka věnovaná hraničnímu opevnění. Z Křížového buku pokračujeme po červené trase k Národní přírodní památce Zlatý vrch a k rozhledně na Studenci. Pak pokračujeme po červené trase do obce Studený, kde odbočíme po zelené trase zpět do Chřibské. Po vydatném výletě se lze občerstvit ve vyhlášené restauraci Na Stodolci nebo dojdeme zpět na náměstí, kde je příjemná kavárna, infocentrum a také muzeum přírodovědce Tadeáše Haenkeho.

ZAJÍMAVOSTI VÝLETU:

Městečko Chřibská

Lesní divadlo Na Bajtlichu

Chřibský vrch

Naučná stezka Křížový buk

Přírodní památka Zlatý vrch

Pomník bitvy pod Studencem

Roubené a podstávkové domy v údolí Chřibské Kamenice

Muzeum Tadeáše Haenkeho

ČASOVÁ NÁROČNOST VÝLETU:

6 až 8 hodin (celodenní výlet)

MAPA VÝLETU

DOPORUČUJEME

Chřibská

Město Chřibská má pěkné centrum s památkami a turistickými zajímavostmi. V letních měsících zde probíhá hudební festival.

Lesní divadlo Na Bajtlichu - Chřibská

Pod Chřibským vrchem se nachází lesní divadlo Na Bajtlichu. O kulturních akcích v lesním divadle vám poskytnou informace v turistickém informačním centrum na náměstí v Chřibské.

Vyhlídka z Chřibského vrchu.

Na Chřibském vrchu jsou atraktivní vyhlídky. Z této vidíme Růžovský vrch a stolovou horu Grosser Zchirnstein v Saském Švýcarsku.

Přírodní památka Zlatý vrch

K národní přírodní památce Zlatý vrch vede z červené trasy krátká odbočka.

Rozhledna na Studenci.

Rozhledna na Studenci.

Muzeum Tadeáše Haenkeho v Chřibské.

Po návratu do Chřibské můžete ještě navštívit muzeum slavného rodáka přírodovědce Tadeáše Haenkeho nebo útulnou kavárnu hned vedle muzea.
JINÝ VÝLET